Welcome to the endless world of electronics

مقدمه بر علم الکترونیک

شاید اولین سوالاتی که برای شما پیش بیاید ( البته اگر تازه با الکترونیک آشنا شده اید ) این باشد که اصلا الکترونیک چیست ؟ و چه شاخه هایی را شامل می شود؟. ویا این که آیا امکان دارد الکترونیک را به راحتی یاد گرفت و مانند مهندسان الکترونیک بتوان هر دستگاهی را که دلمان خواست بسازیم؟

پاسخ تمام سوالات بالا بله است و این که برعکس تصور برخی ها که وقتی یک برد الکترونیکی را نگاه میکنند می ترسند و سوال می کنند که آیا میشود تمام این مدار را شناخت؟ و فهمید  که این قطعات به چه شکل باهم در ارتباط هستند؟ ،یادگیری الکترونیک بسیار بسیار ساده است و شما میتوانید به راحتی و حتی راحت تر از آن چیزی که تصورش را میکنید الکترونیک را یاد بگیرید و به راحتی هر مداری را که دلتان می خواهد طراحی کنید و یا یک دستگاه الکترونیکی را تعمیر نمایید.

ولی برای این که هر علمی به راحتی درک شود نیازمند یک تعریف کوتاه ، مفید و صحیح است که در چند کلمه و یا جمله بتواند کلیت و اساس آن علم را توصیف کند تا با این توصیف افراد به راحتی به ماهیت آن علم پی ببرند و پی بردن دقیق و درست به ماهیت علم موفقیت را تضمین میکند. به دلیل این که قبل از هر چیزی فرد ماهیت و ساختار و اهداف اصلی علم را فهمیده است. به هممین دلیل اگر بخواهیم الکترونیک را تعریف کنیم که الکترونیک چه علمی است باید این طور گفت که ” الکترونیک مطالعه رفتار الکترون ها در مواد مختلف است و استفاده از حرکت الکترون ها در مواد مختلف.

البته ما در این وب سایت فقط و فقط هدفمان این است که به صورت کاربردی و کاملا عملی و به دور از هرگونه فرمول و …. الکترونیک را به شما آموزش بدیم.برای همین از همین تعریف اولیه الکترونیک نگران نباشید چرا که ما به ساختار مواد و یا تعداد و یا نحوه حرکت الکترون ها کاری نخواهیم داشت.ما در این جا فقط روش تشخیص قطعات الکترونیکی را یاد خواهیم گرفت ، روش تست و قطعه برداری را یاد می گیریم و این که به چه شکل بتوانیم ساختار یک مدار الکترونیکی را تشخیص دهیم تا بتوانیم ارتباط هر قطعه در برد را به خوبی بشناسیم و به کلِ ساختار یک برد الکترونیکی پی ببریم.

خب بیشتر مباحث در دوره های آموزش الکترونیک مقدماتی وجود دارد و شما از صفر شروع میکنید به یادگیری الکترونیک. اگر هیچ پیش زمینه ای در برق و الکترونیک ندارید اصلا نگران نباشید چرا که این دوره ها در بخش الکترونیک مقدماتی از صفر شروع شده است تا شما خیلی راحت و در منزل خود به یک متخصص الکترونیک تبدیل شوید. در ادامه همراه ما باشید……

در زیر می توانید به دوره های آموزش الکترونیک دسترسی داشته باشید.

آموزش الکترونیک مقدماتی
دوره آموزش الکترونیک مقدماتی ( کاربردی و کاملا عملی ) برای این که بتوانید الکترونیک را به خوبی یاد بگیرید و یک الکترونیک کار حرفه ای شوید باید در ابتدا با مقدمات الکترونیک آشنایی خوبی داشته باشید و با انجام تمرینات تسلط کافی را پیدا کنید، چرا که دنیای الکترونیک یک دنیای بی انتها بوده [...]